یکی از انواع ایزوگام که برای پاسخ به برخی نیازهای مشتریان طراحی و تولید شده است، ایزوگام شنی یا ایزوگام سنگ‌ریزه‌ای یا ایزوگام ماسه‌ای نام دارد. ایزوگام‌های معمولی در انواع تک‌لایه و دولایه فویل‌دار هر کدام برای استفاده در محل‌های ویژه‌ای طراحی شده‌اند.

هنگامی که از ایزوگام فویل‌دار در محل‌های رفت و آمد استفاده کنید، به دلیل حساس بودن سطح ایزوگام فویل‌دار در مقابل اجسام نوک‌تیز و همچنین لغزنده بودن سطح آن هنگامی که باران یا برف روی سطح باشد، ممکن است مشکلاتی ایجاد شود.

ایزوگام شنی - ایزوگام سنگ‌ریزه‌ای

برای رفع این مشکلات، ایزوگام شنی یا ایزوگام ماسه‌ای طراحی و تولید شده است. سطح این ایزوگام با یک لایه‌ی محافظ از شن و ماسه پوشانده می‌شود. انجام این کار سبب می‌شود تا سطح ایزوگام برای رفت و آمد مناسب باشد و از لغزندگی به ویژه هنگام برف و باران جلوگیری شود.

همچنین مقدار آسیب‌پذیری این نوع ایزوگام نسبت به ایزوگام فویل‌دار یا ایزوگام براق که در اغلب پشت‌بام‌ها نصب می‌شود بیشتر است و مدت زمان بیشتری در مقابل رفت و آمد مقاومت از خود نشان می‌دهد.

در هر صورت ایزوگام نباید به عنوان پوشش نهایی در محل‌هایی که رفت و آمد یا استهلاک زیاد وجود دارد استفاده شود و بهتر است سطح ایزوگام با یک لایه‌ي محافظ مثل آسفالت یا موزائیک و کاشی پوشانده شود.

سفارش نصب ایزوگام شن و ماسه‌ای

اگر در محلی که قصد نصب ایزوگام دارید، رفت و آمد زیاد است یا نگران لغزندگی روی ایزوگام فویل‌دار هستید،‌ برای خرید و نصب ایزوگام شن و ماسه‌ای با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *