شیروانی به دلیل حالت‌های فیزیکی و شکل‌های مختلفی که دارد، نصب ایزوگام روی آن‌ها می‌تواند دشوار باشد و حساسیت و دقت زیادی بطلبد. بعضی شیروانی‌ها حال سینوسی دارند و بعضی هم دارای حالت مستطیلی می‌باشند. از این رو ایزوگام کردن شیروانی را به دست افراد خبره و متخصص این کار بسپارید تا در طول زمان مشکلی ایجاد نشود. اجرا کردن ایزوگام روی شیروانی، زیاد هم کار راحتی نیست. چون نصب ایزوگام روی آن باید به گونه‌ای باشد که ایزوگام کاملاً در کف آن بچسبد و وا ندهد. در غیر این صورت موقع بارندگی، آب به راحتی در زیر آن نفوذ پیدا می‌کند.

در زمان نصب ایزوگام برای امنیت بیشتر می‌توان روی ستون‌ها حرکت کرد و یا به وسیله‌ی تخته‌ی بنایی عملیات نصب را به پایان رساند. و اگر شیروانی شیب‌دار باشد باید از یک طناب استفاده کرد.

ایزوگام

آهنی بودن شیروانی

اگر شیروانی آهنی باشد نصب ایزوگام بر روی آن گزینه بسیار خوبی برای جلوگیری از ورود سرما و گرما به داخل می‌شود. همچنین به علت وجود پشم شیشه در ایزوگام می‌تواند علاوه بر عایق حرارتی، عایق صوتی خوبی نیز باشد و از عبور صدا مانند صداهای رعد و برق و یا بارش تگرگ تا حد زیادی جلوگیری کند.

استفاده از ملات سیمان

یک راه دیگر که می‌تواند عملیات نصب ایزوگام را روی شیروانی آسان‌تر کند، مسطح و یکنواخت کردن سطح شیروانی به وسیله‌ی ملات سیمان است. این کار، اجرای ایزوگام را روی شیروانی راحت‌تر کرده و باعث می‌شود ایزوگام به طور کامل روی سطح بچسبد و در نتیجه دوام و طول عمر بیشتری داشته باشد.

استفاده از توری مرغی

اگر جنس شیروانی از فلز باشد، برای این کار می‌توان از توری مرغی یا توری PLC برای هموار کردن سیمان روی شیروانی استفاده کرد. زیرا ملات سیمان روی فلز نمی‌چسبد. با این‌کار عملیات نصب بدون هیچ مشکلی انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *