برای اینکه کاشی و سرامیک را روی ایزوگام به صورت چسباندن نصب کنید. توصیه می‌شود که روی سطح ایزوگام یاقیرگونی به هبچ عنوان تنها از چسب استفاده نکنید.قبل از کاشی کاری روی ایزوگام بهتر است سطح آن را با سیمان بپوشانید. مراقب باشید ضخامت آن زیاد نشود.در صورتی که فضای موجود کوچک است به جای سیمان از چسب پلیمری استفاده شود. چون ضخامت آن کمتر از یک میلی‌متر می‌باشد.

گاهی نیاز است در محل‌های خاصی مانند استخر، روی ایزوگام کاشی،سرامیک و یا عایق‌های دیگری نصب شود. حال برای نصب هرگونه عایق روی ایزوگام باید نکاتی را رعایت کرد تا عمر ایزوگام افزایش یابد و از خرابی‌های احتمالی بعد از نصب جلوگیری شود.

ایزوگام

محافظت از ایزوگام

نصب هرگونه عایق، کاشی و هر پوشش دیگری روی ایزوگام این امکان را می‌دهد که ایزوگام دچار آسیب شود. بنابراین محافظت ازایزوگام امری ضروری است تا آسیبی به عایق روی ایزوگام نرسد.

برای اینکه نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام به خوبی انجام شود. دو نکته حتما رعایت شود، اول از همه مطمئن باشید که ایزوگام روی سطح کاملا چسبیده است. برای اینکه ایزوگام روی سطح به خوبی بچسبد باید سطح مناسب باشد. در غیر این صورت باید زیرسازی سطح به صورت یکنواخت به کمک سیمان‌کاری و پرایمر ایزوگام انجام شود.

نصب روی ایزوگام

نکته دوم که به دقت و کیفیت بیشتری نیاز داد این است که هنگام نصب عایق، یا کاشی و سرامیک روی ایزوگام اقدامات لازم را انجام دهید. به این صورت که روی ایزوگام باید با سیمان پوشش داده شود. تا کاشی و سرامیک به خوبی روی آن بچسبد در غیر این صورت کاشی به طور مستقیم به ایزوگام نمی‌چسبد.می‌توان برای یک پارچه شدن و چسبندگی سیمان از توری مرغی و یا توری پلیمری برای سهولت کار استفاده کرد.بعد از این مراحل کاشی کاری را می‌توانید انجام دهید.

مشاوره و نصب ایزوگام

برای دریافت مشاوره و نصب ایزوگام در بخش‌های مختلف ساختمان با ما تماس بگیرید.

۳ نظر در مورد «نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام»

  • ناصر می‌گوید:

    درمورد لبه درگیر شونده بالای ایزوگام بهتر است توضیح بدهید که لازم است درقسمت بالای کار ایزوگام کوتاهتر باشد که لبه کاشی کاری با سیمان یا مصالح زیر ایزوگام بصورت مستقیم درگیر شود

  • سعید می‌گوید:

    سلام وقت بخیر روی ایزوگام ک عایق ندارد منظوری همون محفظه رویی است می‌شود بجای سیمان از پودر سرامیک و چسب برای چسباندن سرامیک استفاده کرد .ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *